Kütahya Paslanmaz Korkuluk Firması

Paslanmaz Korkuluk | +90 532 613 65 57

paslanmaz-korkuluk3
Paslanmaz Korkuluk

HB Çelik, uzman ekibi ve özel korkuluk tasarımlarıyla hizmetinizdedir. HB Çelik tarafından sağlanan tüm paslanmaz korkuluklar paslanmaz çelikten oluşmaktadır.

HB Çelik Kütahya iline de hizmet vermektedir.

Korkuluklar Neden Paslanmaz Tercih Edilmeli?

Öncelikle korkuluk yaptırmak isteyen herkes paslanmaz olmasını amaçlayacaktır ki bu daha sağlam, daha uzun süreli kullanımını sağlayacaktır bunun yanında görünüm olarak tercih edilmektedir.

Paslanmaz Korkuluk Neden Kullanılmalıdır?

Öncelikle korkuluk güvenlik için çok önemlidir. Paslanmaz korkuluk olması korkuluğu hem dayanıklı hem de uzun yıllar kullanılabilir olmasını sağlar. Paslanmaz korkuluğun şık bir görünümü vardır. Ayrıca paslanmaz korkuluk korkuluk modellerinin içerisinde en güvenlisidir.

Paslanmaz Korkuluk Modelleri

HB Çelik ekibi olarak uzman kadromuzla paslanmaz korkuluk özel tasarımları da yapmaktayız. Paslanmaz malzemelerden üretilen korkuluk modelleri:

–Paslanmaz Cam Korkuluk

–Paslanmaz Metal Korkuluk

–Paslanmaz Halatlı Korkuluk

-Paslanmaz Lamalı Korkuluk

-Paslanmaz Pleksi (Pleksiglass) Korkuluk

-Paslanmaz Mesh Korkuluk

-Paslanmaz Duvar Korkuluğu

-Paslanmaz Parapet Üstü Korkuluk

-Paslanmaz Lazer Kesim Korkuluk

-Paslanmaz Ahşap Küpeşteli Korkuluk

Yatay Emniyetli Merdiven Korkulukları

Yatay emniyetli korkuluklar en sık tercih edilen merdiven korkulukları arasında yer almaktadır. Standart olarak MSB 805/A pozuna uygun olarak imal edilen korkuluklarımızda küpeştelerimiz Q51*1,5 mm, dikmelerimiz Q32*1,5 mm ve yatay emniyet borularımız Q16*1,5 mm paslanmaz çelik borulardan oluşmaktadır. Küpeşte birleşim yerleri isteğe bağlı olarak bilezikli veya kaynaklı ve polisajlı imal edilmektedir.

Dikey Emniyetli Merdiven Korkulukları

Dikey emniyetli korkuluklar, güvenliği üst seviyede tercih eden müşterilerimiz için tercih edilen korkuluklar arasında yer almaktadır. Tırmanması zor olan bu korkuluk sisteminde, yatay emniyetler yerinde, dikey emniyetler kullanılmaktadır. Genellikle iki emniyet arası maksimum uzaklık 12 cm olarak dizayn edilmektedir. Yatay emniyetli paslanmaz çelik korkuluklar eğitim kurumlarında, iş yerlerinde, kamu binalarında, TOKİ konutlarında sıklıkla kullanılmakla birlikte çocukların tırmanması en zor olan korkuluk sistemidir.

Paslanmaz Korkuluk İlerde Paslanma İhtimali Var Mıdır?

Paslanmaz korkuluk olarak almış olduğunuz ürünün zamanla paslanıp paslanmayacağı, kullanılan malzemeye bağlıdır. Paslanmaz çeliğin en az % 11.5 krom içeriğine sahip bir çelik alaşım olarak bilinmektedir. Bu materyal, normal metallere kıyasla pas ve leke yapmayan belirli özelliklere sahiptir. Paslanmaz çelik ürünleri üreten veya kullanan hemen hemen herkes paslanma ya da zaman zaman leke görmektedir. Lekelenme ve paslanma, alıcıların yapmış olduğu ödemeden dolayı gerçekten rahatsız etmektedir. Bazı durumlarda aslında paslanmaz çelik imalatçıların “Paslanmaz” ifadesinden daha az leke olduğu anlamına geldiğini ifade etmektedirler. Doğru malzeme kullanılarak üretilen paslanmaz korkuluklar zaman geçse de paslanmamaktadır.

Paslanmaz Korkuluklar Nerelerde Kullanılır?

Korkuluklar kullanım amacına bakıldığında düşmeyi engelleyen ya da tutunmayı sağlayan gereçlerdir. Bu ihtiyaçların hissedildiği her yerde korkuluk kullanımı tercih edilmektedir. Merdiven, balkon, teras, havuz kenarları ve hatta tuvaletlerde bile korkuluk kullanılmaktadır. Korkulukların paslanmaz tercih edilmesinin bu ihtiyaçlara binaen sağlam ve uzun ömürlü oluşudur.

Paslanmaz Balkon Korkuluğu

Korkuluklar balkonlarda çeşitli modellerde kullanılmaktadır. Çeşitli modellerde uygulanan balkon korkulukları paslanmaz ve kırılmaz malzemelerden üretilmeli ve doğru şekilde montajı yapılmalıdır.

Paslanmaz Pencere Korkuluğu

Pencere korkulukları genellikle çocuklu evlerde sıkça tercih edilmektedir. Herhangi bir kaza durumuna mahal vermemek için bu korkuluklarında paslanmaz ve sağlam bir malzemeden yapılması gerekmektedir.

Paslanmaz Merdiven Korkuluğu

Merdivenler yapıları gereği belli bir yükseklikte olduğu için en çok korkuluk ihtiyacı duyulan bölgelerdir. İnerken ve çıkarken destek almak ve düşmeyi önlemek için paslanmaz korkuluklar, merdivenlerin olmazsa olmazıdır.

Paslanmaz Korkuluk Temizlenmesi

Paslanmaz çelik tırabzanlarını bir kumaş ve ılık su ile temizlemek gerekmektedir. Sonrasında leke kalmaması için kuru bir havlu veya bez yardımıyla kurulamak gerekmektedir. Güzel lekesiz bir görünüm için parmaklıkları cila yönünde temizlemelisiniz. Korkulukların korozyon ya da kirlenme izi oluşması durumunda, ılık su ve yumuşak bir deterjanla temizlemeniz gerekmektedir. Herhangi bir görüntü kirliliği yani leke oluşmaması için yüzeyi kuruladığınıza emin olmalısınız. Çünkü çelik korkuluklar parmak yani el lekelerini kolayca benimser bunu önlemenin en iyi yolu cam temizleyicidir.

Paslanmaz korkulukta küpeşte lekelenme oluşursa paslanmaz çelik temizleyici kullanmanız gerekir. Temizleyici kullanma talimatlarını takip ederek güzel sonuçlara ulaşabilirsiniz. Temizleyiciyi kullanmadan önce korkulukta ufak bir yerde deneyip sonra küpeşteye kullanmak daha yararlı olacaktır. Küpeşte temizlerken Klorür içeren ağartıcı temizlik ürünlerinden uzak durmalısınız. Çünkü bunlar korkuluk sistemine zarar vermektedir. Paslanmaz çelik korkuluğu temizlerken bu adımlara uymanız uzun yıllar boyunca görünen paslanmaz çelik tırabzanları elde etmenizi sağlayacaktır.

Paslanmaz çelik korkuluklarının yaygın olmasının sebebi şık görünüme sahip olması, kaliteli olması ve dayanıklılığıdır. Her yerde özel tasarımlarıyla korkuluklar görebilirsiniz.

Paslanmaz Korkuluk Fiyatları

Paslanmaz korkuluk fiyatları; kullanılan malzemenin özelliklerine, korkuluğun modeline, montaj yapılacak yere ve miktarına göre belirlenir. Bu özellikler kullanılan profil veya borunun çapı, et kalınlığı ve uzunluğudur. Bunlar montaj yapılacak yerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Her ürün çeşidinde olduğu gibi bu modellerde de sabit bir fiyattan söz etmek mümkün değildir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın