Cam Korkuluk
Cam Korkuluk

Cam Korkuluk +90 532 613 65 57

Avm, iş yeri, ev gibi yerlerde giderek cam korkuluklar daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Cam korkuluklar estetik açıdan hoş bir görüntü vermektedir. Çevredeki görüntüyü de engellemez manzarayı rahatça gözlemleye bilirsiniz.

Ev sahiplerini en çok çekici kılan cam korkuluktur, hem görüntü olarak şık hem dayanıklı hem de güvenilir olması insanları daha çok çeker. Korkuluklar dışarıdaysa zamanla kirlenecektir. Düzenli temizlik yapılırsa, uzun yıllar bozulmadan kullanımı sağlanabilir.

Temperli Cam Korkuluk

Temperin temeli ısıtma ve hava basıncına dayalıdır. Hava basıncı ve ısı sayesinde ürünler daha dayanıklı hale gelir. Bunun yanı sıra başka bir özellik daha kazanırlar; kırılma durumunda çok küçük parçalara ayrılmak sureti ile canlıları korumak… Buradaki amaç insanları ve diğer canlıları korumaktır.

Cam Korkuluk Modelleri

Cam korkuluklar çeşitli renklerde camlardan üretilebilmektedir. Cam rengi ve  kullanılacak bölgeye göre de farklı model korkuluklar uygulanmaktadır. Cam korkuluk; bahçe, balkon (Fransız balkon, normal balkon,…), merdiven (düz merdiven, spiral merdiven…) gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Cam Korkuluk Nasıl Temizlenir?

Çizgiler ve lekeler camda olduğu taktirde dış görünümü oldukça kötü kılmaktadır. Yağmur yağdığı zaman veya su sıçradığında dış mekan cam korkuluklarında su lekelerini görebilirsiniz.  Bu gibi lekeleri ve çizgileri engellemek için cama özel olarak üretilmiş olan cam temizlik ürünleri ile cam korkulukları veya suyun ve sirkenin eşit parçalarını bir sprey şişede karıştırıp suyu rahatça emecek bir bezle ya da cam beziyle silmeniz yeterlidir.

Görünümü etkileyen dış faktörlerden olan toz ve kir, korkulukların kirlenmesini ve kötü görünüm oluşturmasını sağlar. Ne yazık ki, bu kaçınılmazdır. Evinizin içindeki tozlar cam korkuluklara bulaşabilir. Dışarıda, fırtına ya da rüzgarlı olduğunda da kir camlara bulaşacaktır. Dış faktörleri temizlemenin yöntemi vardır, kirli ve tozlu cam korkulukların temizliğinin en kolay yolu da kuru, yumuşak bir bez, kiri ve tozu kolayca temizleyip net ve saydam camı ortaya çıkaracaktır.

Korkuluk camlarının temizliği zor değildir pürüzsüz camlar daha kolay temizlenir.