Bombeli Cam Korkuluk +90 532 613 65 57

Cam korkuluklar estetik açıdan hoş bir görüntü vermektedir. Son zamanlarda AVM, işyeri, ev, villa gibi yerlerde camlı korkuluklar çok fazla kullanılmaktadır. Cam korkulukların dayanıklı ve güvenli oluşunun yanı sıra görüntüyü engellemeyişi ve şık duruşu daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Bombeli Cam Korkuluk
Bombeli Cam Korkuluk

Bombeli cam, camın belli bir derece ısıda bükülerek camın bombeli hale getirilmesi işlemidir. Bombeli camlar isteğe ve kullanılacak alana göre lamine olarak üretilmektedir. Korkuluk modellerinde kullanılırken daha dayanıklı olması sebebiyle temperli olarak üretilirler. Son zamanlarda bombeli cam korkuluk modellerinin kullanım özelliklerinin etkili bir düzeyde geliştiğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Bu noktada bombeli camların estetik bir görünüm noktasında son derece iddialı bir malzeme olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Özellikle son zamanlarda bombeli camlar nitelik düzeyi yüksek ürünler olarak da karşımıza çıkar. Bu durum ise doğal olarak bombeli camlara olan ilgiyi arttırmaktadır. Bombeli cam korkuluklar farklı renklerde camlardan üretilebilmektedir. Kullanılacak bölgeye göre farklı model korkuluklar kullanılmaktadır. Çeşitli malzemelerden üretilen küpeşteler ile bükümlü camlı korkuluk modelleri bir araya getirilip kişiye özel tasarımlar ortaya konulabilmektedir. Döner (spiral) merdiven korkulukları için bombeli cam korkuluk modelleri çok fazla kullanılmaktadır.

Temperli Cam Nedir?

Temperli camlarda bulunan hava basıncı ve ısı sayesinde ürünler daha dayanıklı hale gelir. Bunun yanı sıra kırılma durumunda çok küçük parçalara ayrılmak sureti ile canlıları koruma gibi bir özellikleri vardır. Temperli camlar normal camlara göre beş kat daha dayanıklıdır. Kullanılacak alana göre kalınlıkları artırıldığı için kırılma gibi bir risk söz konusu olmamaktadır.

Bombeli Cam Merdiven Korkuluğu

Bombeli cam merdiven korkulukları, bombeli merdivenlerde kullanılan bir korkuluk türüdür. Bombeli cam merdiven korkulukları cam, ahşap, paslanmaz gibi malzemelerden projenin açılarına uygun olarak üretilebilmektedir. Bombeli cam merdiven korkuluğu modelleri estetik ve kullanışlılık özelliğinden dolayı sıklıkla uygulanan ürünlerdir. Merdivenlerin yanı sıra, havuz ve balkon gibi alanlarda da çok fazla kullanılmaktadır. Bombeli camlı merdiven korkuluğu güvenlik açısından herhangi bir sorun yaşamanıza sebep olmamakla birlikte sağlam ve güvenlikli yapısından dolayı özellikle tercih edilmektedir.

Bombeli Cam Korkuluk Fiyatları

Bombeli Camlı Korkuluk modelleri için net bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Bombeli cam korkuluk fiyatları, kullanılan profil veya borunun çapına, et kalınlığına, uzunluğuna, korkuluğun modeline, kullanılacak malzemenin miktarına ve montaj yapılacak yere göre belirlenmektedir. Hb Çelik olarak, dilediğiniz ölçüde ve modelde üretim yapabilmekteyiz. Fiyat bilgisi almak ve projenize özel ölçü/model çalışması yaptırmak için +90 532 613 65 57 telefon numaralarından ya da info@hbcelik.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.